Скління балкона або лоджії обумовить створення там більш комфортного мікроклімату і чудових естетичних властивостей. Для реалізації цієї мети необхідно підібрати відповідний склопакет. Щоб зробити правильний […]
Як доглядати за пластиковими вікнами
Щоб пластикові вікна зберігали свою привабливість і експлуатаційні властивості, потрібен певний догляд. Слід зазначити. Що догляд за вікнами ПВХ досить простий. А при дотриманні його правил, вікна служитимуть довше, і радувати вас бездоганним виглядом. Які ж ці правила?
Догляд за пластиковими вікнами передбачає кілька етапів:
1. Миття вікон
Мити пластикові вікна нескладно. Їх профіль має гладку, рівну поверхню. Для стандартної очищення його від пилу, що накопичився і вуличних забруднень цілком достатньо мильного розчину і м’якої губки або ганчірки (переважно з мікрофібри).
При наявності на профілі більш складних забруднень, слід скористатися такими способами:
• Сліди від маркера і інших барвників йдуть при використанні вологої губки з меламіну. Якщо це не допоможе, слід використовувати професійні засоби для видалення плям (наприклад, COSMOFEN і ін.). Але вдаватися до них потрібно тільки в крайньому випадку, так як вони руйнують захисний ПВХ-шар. Це може стати причиною пошкодження верхнього шару. Як результат – необхідність частіше мити профіль.
• налиплу монтажну піну знімають спеціальним засобом для чищення монтажної піни.
Не можна мити ПВХ-профіль речовинами з великими абразивними частинками, губками з грубої, дряпає поверхнею.
Склопакети миють водою з миючим засобом, призначеним для скла (ніяких порошків і абразивних засобів). Скло з декоративним покриттям слід мити обережно, перевіривши попередньо вплив на покриття миючого засобу на маленькій ділянці.
2. Догляд за водовідвідними каналами
Вони розташовані зсередини рами і з зовнішньої її сторони, що виходить на вулицю. Там накопичується бруд, яка потрапляє з частинками води. Її необхідно своєчасно видаляти.
3. Догляд за віконними ущільнювачами
Щоб ущільнювачі не втрачали еластичність і не ставали крихкими, їх слід чистити в процесі мийки вікна, після чого змащувати спецскладом. Для цього мастило необхідно нанести на гумки і розтерти. Робити це слід не рідше 2-х разів за рік.
4. Догляд за віконною фурнітурою
Від того, якої якості і в якому стані віконна фурнітура залежить тривалість служби склопакету. Щоб елементи фурнітури зберігали працездатність, потрібно не допускати закривання стулки, якщо між нею і рамою знаходиться сторонній предмет. Не можна також створювати навантаження на стулку, використовуючи її як вішалку.
Для продовження служби експлуатації фурнітури її необхідно періодично змащувати. Для цієї мети можна використовувати машинне масло.
5. Регулювання вікон
При порушенні коректності закривання (зачіпанні рами при закриванні) виникає необхідність в її регулюванні. Спосіб усунення провисання стулки залежить від причини її зміщення. Якщо конструкція вікна використовує регульовану фурнітуру, вирішити проблему можна, відрегулювавши її петлі за допомогою відповідного за розміром шестигранного ключа.
Металопластикові вікна з регульованою фурнітурою також можна встановлювати в оптимальний режим при зміні сезонів літо – зима, і навпаки. Так при настанні зимового сезону можна налаштувати більш щільне прилягання стулки до рами, що виключить протяг. З настанням тепла притиск можна послаблювати, що знизить навантаження на фурнітуру і продовжить термін її служби.
Певні дії по догляду за вікнами (їх миття, мастило ущільнювачів, прості операції по регулюванню і т.д.) можна виконати самостійно. У більш складних випадках, не маючи досвіду в поводженні з віконними системами, краще звернутися за допомогою до фахівців. Професійне обслуговування і своєчасний ремонт вікон з ПВХ допоможе продовжити їх термін служби.