Вентильовані фасади – ефективне рішення оформлення будівель в сучасному будівництві. Широко використовуються при зведенні нових будівель і реконструкції старих. Будівельна індустрія пропонує різні матеріали і […]
Чому пітніють пластикові вікна
Пластикові вікна є найпоширенішим видом скління сучасних квартир і будинків. Вони практичні, естетичні і забезпечують високі експлуатаційні властивості. Але іноді вікна з ПВХ можуть потіти зсередини, а на укосах навіть може з’являтися пліснява, а це вже загроза здоров’я для домочадців. І тоді власники квартир починають навіть шкодувати, що замінили дерев’яні вікна на пластикові. Звідки ж береться конденсат на герметичних вікнах, і як від нього позбутися?
Фактори, які впливають на запотівання вікон
1. Температура.
Мається на увазі температура склопакета і пластикового профілю. Вона багато в чому залежить від теплоізоляційних властивостей вікна. Чим вище коефіцієнт теплоізоляції, тим менше ймовірність утворення конденсату. Тому, щоб уникнути запотівання, при виборі елементів віконної системи слід віддавати перевагу «теплому» профілю, а також енергоефективному склопакету на дві камери і більше. Підвищення теплозберігаючих властивостей забезпечують також склопакети, камери яких заповнюються інертним газом.
Якщо вікна були встановлені раніше, слід відрегулювати фурнітуру, перевірити герметичність ущільнювачів, і при необхідності, замінити їх. Адже саме в цій зоні проникає холодне повітря, утворюється конденсат, а при низьких температурах – і полій. Трохи підняти температуру в проблемних зонах допоможе заміна в склопакеті дистанційних рамок з алюмінію на пластикові. Не завадить утеплити і монтажні стики, використавши для цього монтажну піну і утепливши укоси.
Запотіванню вікон можуть сприяти навіть широкі підвіконня і довгі, грубі штори, що перекривають надходження теплого повітря від системи опалення. Дуже добре, коли є можливість підводити тепле повітря до віконної конструкції за допомогою спеціальних повітроводів, змонтованих в підвіконні.
Ну і, звичайно ж, температура в приміщенні, має безпосередній вплив на утворення конденсату. Підтримка в приміщенні температури близько 25°С істотно знизить ймовірність утворення конденсату.
2. Вологість повітря.
Якщо конденсат утворюється при дотриманні всіх норм температурного режиму, причиною може бути зайва вологість повітря. Нормами СанПіН встановлена оптимальна вологість повітря -30%. При істотному перевищенні цієї норми починається активне утворення конденсату. Слід проаналізувати причини підвищеної вологості (пар з кухні, ванної кімнати, волога, що виділяється при сушінні білизни і ін.) І усунути їх у міру можливості. Необхідно також перевірити працездатність витяжки, по можливості частіше організовувати провітрювання (як правило, взимку повітря на вулиці сухішою, ніж в приміщенні).
Якщо вжиті заходи не сприяли суттєвому зниженню вологості, доведеться вдатися до допомоги спеціальних приладів – осушувачів повітря.
Що не слід робити при утворенні конденсату на вікнах:
• Не слід щільно запечатувати всі отвори, звідки «дує». Їх наявність забезпечує вентиляцію, за допомогою якої з приміщення видаляється зайва волога.
• Не слід уникати провітрювання приміщень через те, що «на вулиці холодно». Провітрювання також сприяє видаленню вологи. Сучасні віконні системи передбачають різні способи провітрювання, що не дозволяють напустити зайвий холод в квартиру.
• Не слід використовувати «теплові гармати» в закритих приміщеннях. Цим, як правило, грішать будівельники. При такому обігріві приміщення волога буде збиратися в найхолоднішому місці, тобто осідати на вікні. Якщо вже використовувати таку гармату, то тільки за умови інтенсивного провітрювання приміщення.