Замовити дзвінок
Замовити дзвінок

ТОП 5 рішень для фасадів

Вентильовані фасади – ефективне рішення оформлення будівель в сучасному будівництві. Широко використовуються при зведенні нових будівель і реконструкції старих. Будівельна індустрія пропонує різні матеріали і технології для монтажу вентильованих фасадів. Найбільш популярними серед них є:
ТОП 5 рішень для фасадів
1. HPL-панелі.
Облицювальний матеріал являє собою панелі з шаруватого пластику (ламінат високого тиску). Крім основного шару, такий матеріал має декоративний шар і прозорий захисний шар. В результаті виходить міцний композит, що володіє високими декоративними властивостями. Він може майстерно імітувати натуральні матеріали (камінь, мармур, метал, різні породи дерева).
Для облицювання фасадів використовують досить товсті (6-30 мм) і міцні HPL-панелі. При цьому вони зберігають гнучкість і зручні в монтажі конструкцій будь-якої конфігурації. Матеріал стійкий до впливу УФ і атмосферних явищ.
Основні переваги HPL-панелей:
• Міцність.
• Високий коефіцієнт вологопоглинання.
• Стійкість до розвитку мікроорганізмів.
• Висока щільність матеріалу, що дозволяє протистояти проникненню в його структуру бруду, барвників і т.д.
• Збереження експлуатаційних властивостей в широкому температурному діапазоні.
• Низький коефіцієнт теплового розширення.
• Широкий вибір декору.
• Практичність. Легкість догляду. Стійкість до впливу розчинників та інших агресивних речовин.
Але панелі HPL мають досить велику площу, тому вони піддаються високому вітровому навантаженню і потребують міцного кріплення до опорної підсистемі.
2. Керамограніт.
Керамограніт для фасадів виготовляють з глини і кварцового піску з додаванням польового шпату, каоліну і мінеральних барвників. Технологія виготовлення має на увазі пресування плит з подальшим їх випалюванням при високих температурах. Отриманий таким чином матеріал перевершує по міцності натуральний камінь, при цьому коштує він значно дешевше.
Перевагами керамогранітних плит в фасадній обробці є:
• Міцність і вологостійкість. Надійний захист стін від зовнішніх впливів будь-якого роду.
• Високі водовідштовхувальні властивості. Відсутність пористості попереджає вбирання вологи.
• Стійкість до температурних перепадів. Морозостійкість.
• Стійкість до СФ і впливу хімічних речовин.
• Екологічність. Матеріал створюється з натуральної сировини.
• Зносостійкість. Стійкість до динамічних і статичних навантажень.
• Можливість монтажу в будь-який час року.
• Простий догляд.
Керамогранітні панелі для облицювання фасаду представлені дуже широким асортиментом. Серед них плити зі шліфованої, матовою, сатинованою поверхнею. Виробничі технології дозволяють також створювати плити з глазурованої, структурованої (рельєфною), полуполірованною поверхнею. Вони можуть імітувати камінь, бетон, метал, дерево, бути пофарбованими в будь-який колір. Можливе замовлення дизайнерської плитки з унікальним малюнком. Така велика різноманітність дозволяє оформляти фасад будинку відповідно навколишнього архітектурного ансамблю або до власних вподобань.
Істотним недоліком керамогранітних панелей є їх велика вага, що створює підвищене навантаження на стіни і фундамент будівлі. Для установки вентильованого фасаду з керамограніта створюється підсистема з оцинкованої сталі або алюмінію. З огляду на велику вагу керамограніта, для його монтажу використовується потужне кріплення.
3. фіброцемент.
Для виготовлення фіброцементних панелей використовується цемент, пісок, а також синтетичні або натуральні волокна. Технологія виготовлення передбачає термообробку і пресування. Після розчинення волокон в складі, вони ущільнюють його, створюють армуючий шар, який зумовлює міцність і надійність панелей.
Фіброцементна плита випускається в широкому спектрі кольорів і фактур, що дозволяє знайти оптимальне рішення для обробки будь-якої споруди. Панелі можуть майстерно імітувати дерево, камінь, цеглу і т.д., можуть бути пофарбовані в будь-який колір.
Серед інших переваг фіброцементних фасадних панелей:
• Стійкість до впливів навколишнього середовища, в тому числі температурних перепадів.
• Стійкість до хімічних і агресивних речовин, утворення грибків, цвілі і т.д.
• Міцність на стиск і вигин, стійкість до деформації при усадці будівлі і інших несприятливих процесах.
• Пожежна безпека, вогнестійкість.
• Екологічність, відсутність токсичних виділень.
• Вага фіброцементних панелей нижче, ніж керамограніта, отже, вони створюють менше навантаження на опорні конструкції.
• Простий монтаж, невибагливість у догляді.
Але даний матеріал сприйнятливий до вологи, а при високому її поглинанні форма панелі може дещо змінюватися. Тому слід купувати тільки матеріал, який оснащений спеціальним захисним шаром.
Монтаж фіброцементних плит можна здійснювати в будь-який час року і в будь-яку погоду. Для більшої надійності вони монтуються на систему кріплень з алюмінію або оцинкованої сталі. Для обробки складних архітектурних форм такі панелі не підходять.
4. Клінкер.
Клінкерну плитку створюють з тугоплавкої глини. Тому фасади, облицьовані таким матеріалом, є екологічно чистими. При цьому вони набувають естетичний, презентабельний вигляд. Серед інших важливих властивостей клінкерної плитки:
• Стійкість до вологопоглинання, але при цьому хороша повітропроникність.
• Стійкість до перепадів температур. Висока морозостійкість (більше 300 циклів заморожування / розморожування).
• Стійкість до хімічних впливів, а також до утворення цвілі і грибка.
• Збереження яскравості кольору протягом усього терміну експлуатації.
• Пожежна безпека.
• Навісні фасади з клінкеру стійкі до навантажень.
• Відсутність потреби в спеціальному догляді.
Колірна палітра клінкерної матеріалу досить різноманітна. Плитка може бути однотонною (найчастіше виконана в одному з природних відтінків) або двокольорового з гладкою або шорсткою текстурою. Розміри плитки для оформлення фасадів також можуть бути різними, хоча найчастіше використовується плитка, що володіє розміром звичайної цеглини.
При транспортуванні і монтажі клінкерну плитку необхідно дотримуватися обережності, так як вона досить тендітна. Ще однією важливою особливістю клінкеру є наявність в його основі мікропор, які можуть утримувати холод, сприяючи переохолодженню поверхні. Тому монтаж плитки рекомендується тільки разом з утеплювачем.
Для монтажу клінкерного вентильованого фасаду використовується металева обрешітка. Щоб система була довговічною, краще використовувати конструктивні елементи з нержавіючої сталі. При дотриманні всіх правил монтажу, вентильований фасад з клінкеру забезпечить надійний захист будівлі протягом тривалого часу.
5. Алюмінієві композитні панелі.
АКП представляють собою багатошаровий матеріал, що складається з тонких листів алюмінію і розташованого між ними наповнювача мінерального або полімерного походження. Товщина такої панелі становить близько 6 мм. На її внутрішній стороні є отвори, через які видаляються надлишки вологи.
Для більш ефективного захисту від негативних впливів навколишнього середовища зовнішній лист додатково покривають спеціальною оксидною плівкою. Ця плівка може бути повністю прозорою або надавати матеріалу певні відтінки (бірюзовий, бронзовий, срібний та ін.). Можлива також імітація поверхні дерева, каменю, створення ефекту дзеркальної поверхні і т.д.
Серед важливих переваг алюмінієвих панелей:
• Тривалий термін служби. При дотриманні технології монтажу вентильований фасад з композитних панелей буде служити протягом всього терміну експлуатації будівлі.
• невелика вага (в порівнянні з іншими видами фасадних систем) робить алюмінієві панелі ідеальним варіантом для облицювання старих багатоповерхових будівель.
• Стійкість до будь-яких несприятливих умов, можливість монтажу незалежно від пори року і погодних умов.
• Стійкість до температурних перепадів і корозійних впливів.
• Високі світло-і звукоізоляційні властивості системи.
• Високі естетичні якості, можливість виправити кривизну стін і інші дефекти.
• Високі декоративні властивості, різноманітність кольорів і фактур.
Композитні панелі з алюмінію є універсальним матеріалом, який застосовується для облицювання будівель різного призначення: торгових центрів, споруд технічного призначення, павільйонів, автомийок і т.д. Вони знаходять застосування навіть в приватному будівництві, при оформленні будівлі, наприклад, в стилі хай-тек. Панелям даного типу легко надати будь-яку форму. Ними можна облицьовувати козирки, арки, колони, сонцезахисні виступи і будь-які інші складні архітектурні форми.

Які підсистеми вибрати для монтажу вентильованого фасаду

Який би матеріал ви не вибрали для оформлення вентильованого фасаду, його монтаж здійснюється на спеціальні підсистеми. Оптимальним варіантом є конструкції з алюмінію. З нього можна створити найрізноманітніші системи, на основі яких можна здійснювати монтаж з утеплювачем або без нього. Вони міцні і надійні, не бояться впливу води і вогню, повністю виправдовують витрати на спорудження фасаду тривалим терміном його служби. Системи з алюмінію дозволяють споруджувати навісні фасади з HPL-панелей, керамограніта, фіброцементних плит, клінкеру, алюмінієвих композитних панелей та інших сучасних матеріалів.


Консультуємо онлайн

Спілкування тільки з живими людьми, які готові реалізувати навіть найамбітніші проекти! Працюємо в зручних для вас месенджерах.